ALERGIE

Jak sám název měsíce napovídá, v tomto období se těšíme z množství květů, které nás obklopuje. Ne každý je ale rozkvetlou přírodou potěšen.

Množství alergenů, které spoustu z nás trápí, se navyšuje a tyto obtíže značně znepříjemňují život. Pálení sliznic, otoky, rýma, slzení očí…, kdo z alergiků by to neznal. Účinnou pomoc najdete v lékárně i bez lékařského předpisu. Volně dostupné jsou tablety, kapky do očí i do nosu.

HOMEOPATIE

Pomocnou ruku nabízí i homeopatie. Nasadit ji lze i preventivně ke zmírnění či předejití alergické reakce. Základními přípravky jsou Pollens 15CH a Apis mellifica 15Ch. Podávají se střídavě obden 5 granulí v jedné dávce během dne. K tomu se každý večer přidává Poumon histamine 15Ch 5 granulí. Jako prevence senné rýmy je podávání Pollens 30CH (z pylů kvetoucích stromů) 5 granulí ráno před odchodem z domu.

Při nastupující alergické reakci je možné použít Poumon histamine 30CH 5 granulí po 30 minutách. Interval se prodlužuje až na dávku 2x denně při zklidnění otoku. Na otoky, které se zlepšují přiložením studeného obkladu, lze použít Apis mellifica 30CH opět 5 granulí po 30 minutách s postupným prodlužováním intervalu při zlepšení stavu.

POMOC PŘÍRODY

V literatuře jsou při alergiích uvedeny i odkazy na pomoc ze zelené lékárny. Mezi užitečnými rostlinami je uváděn česnek a cibule, jinan dvoulaločný (známý jako ginkgo), kopřiva dvoudomá (kořeny i listy), řimbaba obecná (vhodná i při migrenózních bolestech) nebo křen.  Všechno jsou to rostliny u nás dobře známé a používané. Mezi rostlinami najdeme řadu pomocníků při jarní očistě organismu – jako příklad uveďme kopřivu, smetanku (pampelišku), ostropestřec, čekanku, zázvor, klanoprašku (schizandra), anděliku, řebříček a další.