RAKYTNÍKOVÝ OLEJ
Rakytníkový olej je tekutina, získávaná z plodů a semen rakytníku řešetlákového. Rakytník je trnitý, hustě větvený keř, s úzkými listy. Může dosahovat výšky až 10m. Plodem jsou oranžové až červené peckovičky sladkokyselé chuti. V lidovém léčitelství byl využíván již v dávných dobách, např. při plicních nemocech, pro posílení organismu, při léčbě různých kožních potížích i hojení ran.
Rakytníkový olej má tmavě oranžovou barvu a ze všech částí rostliny má nejvyšší koncentraci účinných látek. Především jsou to vitamíny A, E, D, F, K, P, B1, B2, B6, a C, dále kyselina listová, omega 3-6-9 mastné kyseliny, třísloviny a další. Z toho lze odvodit, kde všude bude olej prospěšný.
Pozitivní účinky se projeví na celkovém posílení obranyschopnosti těla, stavu vlasů, nehtů i pokožky, na krvetvorbě, funkci plic, zraku, prostaty, kostí, trávení a další. Užití je tedy nejen vnitřní, ale i zevní.
Podporuje hojení, pomáhá při regeneraci kůže po popáleninách, omrzlinách, u ležících pacientů, po opalování, při praskajících ústních koutcích, vhodný je i na atopickou dermatitidu. Díky obsaženým antibakteriálním složkám má i účinek proti rozvoji zánětu v ráně. Antioxidační účinek proti volným radikálům je dán obsahem vitamínů-antioxidantů.
Užíváním rakytníkového oleje tedy rozhodně neuděláte chybu. A pokud byste si chtěli i zamlsat, zkuste marmeládu z rakytníku: 150g čerstvých plodů povařit se 100g cukru, dokud se plody nerozpadnou, poté propasírovat přes sítko, znovu krátce povařit, naplnit do sklenic a nechat zchladnout.
HOMEOPATIE PROTI BRADAVICÍM
Bradavice jsou kožní útvary, způsobené virovou infekcí. Přenáší se dotekem a virus proniká poraněnou kůží. Potící se místa jsou příznivým prostředím pro výsev bradavic, proto se tak často objevují na ploskách nohou. Při výběru vhodného přípravku záleží na vzhledu a místě výskytu bradavice.
Tvrdé a rohovité bradavice, s hladkým nebo mírně zbrázděným povrchem, často na ploskách nebo prstech nohou či rukou = Antimonium crudum 15CH.
Velké, ploché bradavice na nohou = Calcarea carbonica 15CH.
Tvrdé rohovité bradavice, často rozpraskané a krvácející, objevují se na prstech, pod nehty, na obličeji = Causticum 15CH.
Velké, žluté, rozpraskané a snadno krvácející bradavice, případně měkké bradavice na obličeji, kolem úst, na intimních partiích = Nitricum acidum 15CH.
Malé hnědé, případně červené bradavice se zubatým okrajem, často na ploskách nohou = Sepia officinalis 15CH.
Zrohovatělé bradavice na prstech rukou a v okolí nehtů = Graphytes 15 CH.
Bradavice na dlaních, objevující se po očkování = Kalium muriaticum 15CH.
Všechny přípravky podáváme 2xdenně 5 kuliček. Ke všem typům ještě přidáváme 1xdenně 5 kuliček přípravku Thuya occidentalis.
Doba podávání je 2-3 měsíce. V případě, že léčba nezabírá, nebo máte jiný typ bradavic, obraťte se na lékaře homeopata, který Vám nastaví cílenou léčbu.